Bezpieczeństwo Danych

Program do backupu i archiwizacji komputerów w sieciach LAN

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać w dzisiejszych czasach, że bezpieczeństwo danych jest bardzo ważnym jak nie najważniejszym aspektem poprawnie funkcjonującego przedsiębiorstwa. Mowa tu zarówno o bezpieczeństwie przed nieautoryzowanym dostępem do naszych kluczowych informacji ale również o zabezpieczeniu tych najważniejszych danych  przed utratą.

 

Większość firm świadczących usługi informatyczne czy Outsourcing IT, ma w swojej ofercie rozwiązania zapewniające określony poziom bezpieczeństwa danych, są to jednak drogie, duże systemy dedykowane raczej dla dużych korporacji. Tak naprawdę na rynku brak rozwiązań dla małych i średnich przedsiębiorstw. System, który zapewniał by profesjonalne rozwiązanie problemu backupu danych nie tylko zgromadzonych na serwerze w firmie gdzie przechowuje się dane współdzielone ale zapewniał by backup danych ze wszystkich stacji roboczych i laptopów a jednocześnie nie obciążał by nadmiernie systemu operacyjnego jest rzadkością na rynku.

 

Nasza firma wychodząc naprzeciw potrzebom małych i średnim firm opracowała rozwiązanie zapewniające skuteczną ochronę danych przed utrata na skutek awarii dysku, kradzieży sprzętu np. laptopa osoby pracującej w terenie lub innych nie przewidzianych czynników mogących mieć wpływ na utratę danych. Nasz system zapewnia szybki i niezauważalny dla pracowników backup ich komputerów.

 

Ferro Backup System™ (FBS) to profesjonalny, sieciowy system backupu i archiwizacji danych przeznaczony dla firm i instytucji. Pozwala chronić dane przechowywane na stacjach roboczych, laptopach i sieciowych serwerach plików
pracujących pod systemami Microsoft Windows®, Novell NetWare®, Linux, MacOS.

Schemat backupu przez sieć. Backup plików i systemu z wszystkich komputerów naraz

Archiwizacja danych i backup systemu wszystkich komputerów podłączonych do sieci lokalnej

Dzięki Ferro Backup System™ w kilka chwil wykonasz backup plików lub całego systemu operacyjnego i zabezpieczysz krytyczne dla funkcjonowania Twojego przedsiębiorstwa informacje przechowywane na komputerach podłączonych do sieci lokalnej.

 

 • Od 60% do 80% krytycznych danych jest przechowywanych
  w komputerach biurowych i laptopach
 • 90% laptopów i komputerów biurowych nie jest nigdy poddawanych procesowi backupu 
  Szybki, równoległy backup
  Ze względu na zastosowanie backupu delta i backupu różnicowego, kompresji po stronie stacji roboczych i równoległego wykonywania zadań, Ferro Backup System pozwala w bardzo krótkim czasie wykonać kopie zapasowe plików z wszystkich komputerów podłączonych do sieci lokalnej.
  Niskie koszty wdrożenia rozwiązania
  Ferro Backup System nie wymaga drogiego serwera, serwerowej wersji systemu operacyjnego, czy też napędów taśmowych. Ze względu na to, że backup danych odbywa się już po stronie stacji roboczych a nie na serwerze, na serwer backupu można przeznaczyć zwykły, tani komputer PC z większym dyskiem twardym.
  Automatyczne wznawianie backupu
  W przypadku zerwania połączenia, zadania backupu zostaną wstrzymane i dokończone po ponownym nawiązaniu połączenia bez konieczności interwencji ze strony administratora.
  Łatwa instalacja i uruchomienie
  Aby wykonywać backup dysków, plików lub kopie zapasowe systemu operacyjnego, nie trzeba zmieniać niczego w aktualnej konfiguracji sieci komputerowej, serwerów i komputerów biurowych. Ferro Backup System działa całkowicie niezależnie od istniejących usług, konfiguracji kont i zabezpieczeń.
  Bezobsługowość
  Opcja automatycznego zwalniania miejsca na dysku w połączeniu z modułem alertów, który wysyła do administratora informacje o ewentualnych błędach i ostrzeżeniach za pomocą wiadomości e-mail,
  ogranicza konieczność stałego nadzoru nad procesem wykonywania backupu.
  Transparentny backup
  Backup jest wykonywany w tle i nie jest zauważalny dla pracowników. Administrator ustala szybkość backupu.
  Wygodny backup i odzyskiwanie danych
  Administrator nie musi zaprzątać sobie głowy tym, kiedy była robiona ostatnia archiwizacja pełna, a kiedy i ile zostało wykonanych archiwizacji różnicowych. Ferro Backup System przejmuje kontrolę nad procesem odzyskiwania danych z kopii różnicowych i wyświetla ich zawartość tak samo jak w przypadku kopii pełnych.
  Backup otwartych plików
  Wbudowana w Ferro Backup System opcja Open File Manager pozwala na backup otwartych plików systemowych oraz plików zablokowanych przez inne procesy.
  Backup systemu operacyjnego
  Ferro Backup System daje możliwość wykonania kopii zapasowej systemu operacyjnego oraz późniejszego przywrócenie systemu i programów na nowym, czystym dysku bez potrzeby ponownej instalacji.