Audyt bezpieczeństwa infrastruktury IT

Żyjemy w czasach kiedy rozwój w zasadzie każdej firmy opiera się na stabilnym i bezpiecznym działaniu infrastruktury informatycznej. Dla niektórych przedsiębiorstw bezpieczeństwo systemów informatycznych jest kluczowym aspektem prawidłowego funkcjonowania. Dynamizm rozwoju firmy jest taki jak rozwój jej zaplecza informatycznego.

Bezpieczeństwo i ochrona danych handlowych, kontaktowych, które obecnie są nawet cenniejsze niż aktywa firmy, jest sprawą najważniejszą. W prężnie działającej firmie zachodzą ciągłe zmiany zarówno w strukturze firmy jak i w jej infrastrukturze informatycznej dlatego tak ważne jest stworzenie i przestrzeganie podstawowych procedur bezpieczeństwa systemów IT.

Infrastruktura informatyczna każdej firmy jest stale narażona na ataki i inwigilację. Aż w 80 proc. przypadków dane z firmy wyciekały w wyniku świadomego działania bądź niefrasobliwości jej pracowników oraz w wyniku nie przestrzegania podstawowych procedur bezpieczeństwa.

Proponujemy państwu wykonanie „Audytu Bezpieczeństwa” w państwa firmie przez naszych specjalistów. Audyt obejmuje wszystkie komórki infrastruktury informatycznej poczynając od audytu zabezpieczeń sieci na styku z internetem poprzez audyt systemów operacyjnych i aplikacji na stacjach roboczych i serwerach a na audycie systemu antywirusowego kończąc.

Efektem takiego audytu jest szczegółowy raport zawierający opis błędów i dziur znalezionych podczas audytu w państwa systemie oraz propozycje ich naprawy i modyfikacji istniejącej infrastruktury.